Czym tak na prawdę jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron internetowych, potocznie nazywane optymalizacją pod kątem wyszukiwarek internetowych, z angielskiego search engine optymalization. To działanie Opiera się na procesach, zmierzających do osiągnięcia pierwszej pozycji w rankingu użytkownika z wykorzystaniem wyszukiwarek internetowych.

Pozycjonowanie stron www to jeden z środków przez które, możliwe jest zwiększyć wielkość odwiedzin portalu, używając potrzebnych słów i fraz kluczowych. Tak więc Twoja strona www przyciąga lepszą reputację a także wyższe obroty firmy o ile Twój portal jest związany z działalnością komercyjną.

Pozycjonowanie portalu internetowego wykorzystywane jest na zasadzie swoistego rodzaju baner. Cykl pozycjonowania to nieustanne analizowanie mechanizmów funkcjonowania wyszukiwarek i wykorzystywaniu tagów html w taki sposób, aby pasowały do aktualnych algorytmów wyszukiwarki , celem zwiększenia rankingu strony www w wynikach wyszukiwania.

W nazewnictwie możliwe jest rozróżnienie na pozycjonowanie (off-page), które obejmuje czynności wykonywane poza obrębem strony internetowej oraz optymalizację / on page, czyli działania dokonywane wyłącznie na witrynie, przenoszące wpływ na układ a także budowę strony.

Rozkład ten wykorzystuje się w tym kontekście, jednak wszystkie określenia pozycjonowania oraz optymalizacji używane są zamiennie. Istotną rolę w SEO mają także strony, związane z pozycjonowaną stroną, są to zazwyczaj portale społecznościowe: Twitter czy Facebook. Optymalizacja stron, może być dorozumiana także jako metody, modyfikujące content strony, mając na uwadze wybrane frazy oraz modyfikacje kodu serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *