Na czym polega proces pozycjonowania stron?

Pozycjonowanie stron, można nazwać optymalizacją wyszukiwarek internetowych, w skrócie SEO. To działanie Polega na czynnościach, dążących do wywalczenia jak najwyższej pozycji w organicznych wynikach za pomocą wyszukiwarek www. Pozycjonowanie stron www to jeden z członów używając których, można zwiększyć sumę użytkowników witryny www, używając danych słów i fraz kluczowych.

Dzięki temu strona www zyska większą rewerencję i lepsze pieniądze o ile serwis dotyczy formy zarobkowej. Pozycjonowanie portalu internetowego działa swoistego wariantu sugestia.

Cały proces pozycjonowania polega na nieustannym śledzeniu 
mechanizmów działania wyszukiwarek a także używaniu kodów internetowych 
tak by zostały wpasowane do istniejących algorytmów wyszukiwarek internetowych, 
co powoduje zwiększenie pozycji strony www na stronie z wynikami wyszukiwania.

W nazewnictwie istnieje rozróżnienie na pozycjonowanie [off-page], które obejmuje zabiegi wykonywane bez udziału strony internetowej oraz optymalizację / on page, czyli działania realizowane wyłącznie na witrynie, które mają wpływ na strukturę oraz budowę strony. Rozkład ten w tym kontekście, jednak te pojęcia optymalizacji i pozycjonowania stosowane są przemiennie. Ważną rolę w SEO posiadają także portale, połączone z główną witryną, portale społecznościowe: Facebook lub Twitter.

Optymalizacja stron, może być rozumiana także jako działania, polegająca na zmianach content strony, z naciskiem na wyselekcjonowane frazy oraz zmiany w kodzie strony.